przekaz-jeden-procent

O klubie

osrodek-sportowy-pustyniaMłodzieżowy Uczniowski Ludowy Klub Sportowy( MULKS) w Pustyni powstał w 2000 r. na bazie rozwiązanego Ludowego Klubu Sportowego w Podkarpacie Pustyni. Piłka nożna w Pustyni sięga lat 70' XX wieku, wtedy to powstał Ludowy Klub Sportowy Podkarpacie Pustynia. Na początku swojej działalności klub nie osiągał zbytnich sukcesów dopiero za sprawa Bronisława Błaszkiewicza, byłego zawodnika "Polonii" Bytom, zespół z A-Klasy awansował do tarnowskiej ligi okręgowej. W 1978 roku wówczas dyrektor naczelny Kombinatu Rolno-Przemysłowego "IGLOOPOL" Edward Brzostowski wystąpił z inicjatywą "przygarnięcia" piłkarzy z Pustyni, chcąc stworzyć im lepsze warunki treningowe i bytowe. Oczywiście zarząd Podkarpacia przystał na taką propozycję i od sezonu 1978/1979 w rozgrywkach pojawił się nowy zespół pod nazwą TS "IGLOOPOL" Dębica. Drużyna na bazie Podkarpacia Pustynia wciągu kilku sezonów awansowała do pierwszej ligi (obecna Ekstraklasa). W 1996 r. rozwiązano klub Igloopol Dębica i na jego miejsce z powrotem wróciło Podkarpacie Pustynia. Obecnie klub zajmuje sie tylko szkoleniem młodzieży z okolicznych miejscowości(Pustyni, Kozłowa i Kędzierza) właśnie z jednych z nich a dokładniej z Pustyni wywodzi sie siedmiokrotny reprezentant Polski Seweryn Gancarczyk. Soja karierę szybko oddalił od Pustyni i wyjechał do Zamościa gdzie grał i trenował z Hetmanem. Jego gra szybko została zauważona prze skatów z Ukrainy gdzie spędził osiem sezonów grając miedzy innymi w Arsenał Kijów Wołyń Łuck oraz w Metaliscie Charków. Po dobrym sezonie na Ukrainie "garnek" zapragnął gry w w Polskiej Ekstraklasie postanowił przenieść sie do Lecha Poznań. Z Kolejarzem osiągnął mistrzostwo kraju. Po dwóch sezonach władze Lech rozwiązali z Nim kontrakt po czym Seweryn był bezrobotny prze kilka miesięcy. Wiosną 2012 Seweryn grałw ŁKS Łódź, a obecnie jest zawodnikiem Górnika Zabrze.

Pozostali wychowankowie:

• Krzysztof Pyskaty
  • Bartosz Zołotar
  • Michał Bogacz
  • Jakub Cetnarski

Wielu naszych wychowanków gra w niższych klasach poczynając od B - klasy kończąc na lidze okręgowej.

Masz klub zajmuje sie szkoleniem dzieci i młodzieży w następujących rocznikach

• junior starszy
  • trampkarz starszy
  • rocznik 2000 i młodsi
  • rocznik 2003 i młodsi
  • rocznik 2005 i młodsi
  • grupa wstępna
  • Seniorzy

Od roku 2013 za namową wychowanków klubu została reaktywowana drużyna seniorów.

Seniorzy rozpoczęli rozgrywki od naniższej klasy rozgrywkowej (klasa B), mając nadziejęna awans w najbliższych sezonach.