Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy w Pustyni rozpoczął swoją działalność w roku 1994, rozbudowując obiekty klubu sportowego. Od tamtej pory odwiedzają nas drużyny piłkarskie z całej Polski ale także z Rumuni, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Dani.
Naszym wielkim atutem jest położenie w odległości jedynie 800m od zjazdu z autostrady A4 (Dębica Wschód), co pozwala na dojazd z Rzeszowa w ciągu 20 minut, a z Krakowa w niecałą godzinę. Jednocześnie znajdujemy się w stosunkowo cichej okolicy, z dala od centrum miasta.

Widok ośrodka piłkarskiego z lotu ptaka

Z roku na rok baza ośrodka powiększa się o kolejne obiekty. Na naszych boiskach dobywają się mecze Reprezentacji Podkarpacia z innymi województwami, a wiele drużyn seniorskich i młodzieżowych rozgrywa u nas mecze sparingowe oraz przeprowadza treningi.
Nasz Ośrodek doskonale nadaje się do organizacji różnego rodzaju pikników, imprez sportowo rekreacyjnych i kulturalnych. Niejednokrotnie organizowaliśmy imprezy takie jak:
- Dożynki gminne i powiatowe,
- Zawody strażackie,
- Parada straży wielkanocnych,
- Turnieje służb mundurowych,
- Turnieje sędziowskie,
- Turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe dla dzieci i młodzieży,
- Imprezy integracyjne dla firm i instytucji.

Parada na boisku

Kolejnym ważnym atutem ośrodka jest bliskość atrakcji, które uzupełniają i uprzyjemniają czas spędzany w ośrodku. Należą do nich:
Baseny w DębicyW Dębicy, 5km od nas, znajduje się nowoczesny obiekt sportowy MOSIR DĘBICA, który często gości sportowców z całej Polski na odbywających się tam mistrzostwach w pływaniu. Znajduje się tam: kilka basenów, w tym olimpijski, aquapark, sauny; a także: duże kryte lodowisko, korty tenisowe, sale treningowe, hala sportowa, hale widowiskowe. Muzeum regionalne w DębicyMiłośnicy militariów muszą koniecznie odwiedzić Muzeum Regionalne w Dębicy, gdzie znajduje się między innymi trzecia co do wielkości w Polsce kolekcja czołgów, samolotów i wozów bojowych z okresu II wojny światowej. Uzdrowisko Latoszyn ZdrójJedyne 10km od nas, w Latoszynie, znajduje się oddane do użytku w 2019 roku nowoczesne uzdrowisko. Znajduje się tam basen siarczkowy, można też skorzystać z licznych zabiegów. Niebawem udostępniona będzie pijalnia wód, amfiteatr oraz park zdrojowy. Gród słowiański w StobiernejKilka kilometrów od nas znajduje się replika grodu słowiańskiego sprzed 1000 lat. Jest to bardzo popularna w tej części Polski atrakcja turystyczna, odwiedzana co roku przez tysiące turystów. Można tam zobaczyć jak w średniowieczu żyli Słowianie. Organizowane są także zajęcia dla dzieci i młodzieży które spędzają wakacje w okolicy - można postrzelać z łuku lub ulepić garnek. Park Dinozaurów w GłobikowejW naszej gminie mamy także wielkie dinozaury, które znajdują sie w Głobikowej. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest wysoka wieża widokowa, z której bez problemu można dostrzec Tatry. Karczma ZawadaDla smakoszy polecamy XIX-wieczną karczmę, które znajduje się tylko 4 km od nas w Zawadzie. Można tam spróbować kuchni tradycyjnej i poczuć szlachecki klimat.